Sıkça Sorulan SorularDiyette yalnızca SDM ürünlerini mi tüketeceğim?

SDM Kalibra ürünlerine ek olarak  izin verilen sebzeler ,ve diyetisyeninizin belirlediği miktarda yağ ve tuz tüketebileceksiniz.

Bu beslenme programı ile egzersiz yapılmalı mıdır?

Egzersiz yapılması zorunlu değildir ancak hafif yürüyüşler, ciddi efor sarf etmeyi gerektirmeyen spor türlerinin yapılması       arzuya göre uygundur.

Verdiğim kiloyu geri almamam için ne yapmalıyım?

Tavsiye aldığınız diyetisyeniniz hedef kilonuza ulaştıktan sonra kilonuzu korumanız adına yine SDM Kalibr aürünleri ile düzenlenen geçiş diyetini programlayacaktır. Yapılan çalışmalar geçiş diyeti eksiksiz olarak uygulandığında geri kilo alımının olmadığını göstermektedir.

Bu ürünleri her zaman kullanabilir miyim?

SDM Kalibra ürünlerini  her zaman protein açısından zengin ve pratik öğünler olarak günlük  beslenmenizde tüketebilirsiniz.

Diyetisyeninizin SDM Kalibra ürünleri ile oluşturduğu bir program, piyasada satılan diyet ürünlerinden daha mı etkilidir?

Düşük kalorili ve düşük protein içerikli diyetlerde hızlı kilo kaybı görülür ancak bu sırada kayıplar kas ve su kaybı olarak gerçekleşir. Hiç bir ürün ya da besin tek başına zayıflatmayacağı gibi SDM Kalibra ürünleri de tek başına zayıflatmaz. Ancak SDM Kalibra ürünleri ile planlanan bir program sayesinde günlük olarak ihtiyacınız kadar kaliteli protein, yağ ve karbonhidrat alabileceksiniz ve bu sayede kas ve su kaybı olmadan yağdan kayıp olacaktır.

SDM Kalibra gıdalarının içinde sağlığı tehdit edebilecek katkı maddeleri bulunuyor mu?

Ürünlerimizde hiçbir şekilde sağlığa aykırı katkı maddesi yoktur, tamamı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından titizlikle onaylandıktan sonra ülkemize giriş yapmaktadır

Batıda ne kadar zamandır bu tip beslenme programları kullanılıyor?

Yüksek lifli ve whey proteininden zengin ürünler Amerika’da 40 yıldan, Avrupa’da ise 20 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır.