Ramazanda SDM Kalibra Diyeti

RAMAZANDA DİYET YAPARAK KİLO VERMEK İSTİYORUM!

Ramazan ayında kısıtlı yemek saatleri ve uzun süreli açlık beslenme alışkanlıklarında değişkenlik yaratır. Oruç tutan bireylerde düzensiz beslenme sebebiyle genellikle ya kilo artışı ya da hiç istenmeyen kas kaybı görülebilir.

Sahurda bütün gün açlığa dayanabilmek amacı ile tüketilen aşırı kalorili öğünler veya iftar ve sonrasında gereğinden fazla yemek tüketimi doğrudan yağ artışıyla sonuçlanır.

Zayıflamak istiyor, birkaç kilo fazlanızdan kurtulmak istiyor ya da belki mevcut kilonuzu korumak istiyorsanız bu Ramazanda oruç tutarak da kilo kaybınızın devam etmesini sağlayabilirsiniz!

SDM Kalibra Diyeti ile zayıflama programınızda hiç bir değişiklik olmadan, sadece klasik diyette var olan öğün saatlerinizi düzenleyerek sağlıklı kilo kaybetmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca ketojenez mekanizması sayesinde kan şekeri ve insülin düzeyinde dalgalanmalar yaşanmadığından açlık hissetmeyecek hatta oruç tutmanız çok daha kolay olacaktır.

Aynı zamanda Kalibra gıdalarından alacağınız yeterli ve kaliteli protein kas kaybının önüne geçecek, oruç saatlerinden kaynaklı metabolizma hızınızda herhangi bir yavaşlama olmayacaktır.


SDM KALİBRA GIDALARINI NASIL KULLANABİLİRİM?

Örneğin sahurda 1 öğün SDM Kalibra Kızarmış Ekmek, Susamlı Poğaça veya Tavuk Çorbasını sebze sote veya yeşillik birlikte tüketebilirsiniz.

Susamlı Poğaça veya SDM Kalibra Kızarmış Ekmek tüketerek 15 g. Protein ve bol miktarda lif alır, gün boyunca tokluk türenizi uzatabilirsiniz.

İftarda 2 öğün SDM Kalibra ile orucunuzu açabilir iftardan sonra çok tatlı ihtiyacınız oluyorsa, bol kalorili ve besin değerlerinden fakir olan tatlılar yerine SDM Kalibra Puding veya Portakallı Kurabiye tükettiğinizde, yine protein ve lif alımınızı desteklerken kilo artışına sebep olacak yüksek kalori alımına engel olabilirsiniz.

Portakallı Kurabiye Susamlı Poğaça Vanilyalı Puding

Protein: 18 g Protein: 15 g Protein : 16 g


SDM ürünleri ile Düşük Kalorili Ketojenik Diyet uygulamak için 0216 445 03 13 no'lu numaradan veya web sitemizde bulunan iletişim formumuzu doldurarak diyetisyenlerimizden bilgi alabilirsiniz.