Neden SDM Ürünleri?

1.Neden SDM Kalibra

SDM Kalibra Diyeti düşük kalorili düşük karbonhidratlı ketojenik bir diyettir ve bugüne kadar bildiğiniz ezberlerin dışında hızlı ve sağlıklı yağ kaybını sağlayarak çok kısa sürede forma girmenizi ve sağlığınızı geri kazanmanızı sağlar. SDM Kalibra ürünleri ile diyetisyeninizin hazırladığı beslenme program sayesinde öncelikli olarak yağdan özellikle karın çevresinde toplanan ve diyabet, kalp hastalıkları, hipertansiyon gibi kronik hastalıklara zemin hazırlayan viseral yağ kaybını sağlar. Viseral yağ kaybı hastalık risklerini azaltırken, sağlığı geri kazandırır ve geri kilo kazanımını engeller. Bu hızlı yaşam koşullarında hem pratik hem de sonucu belli bir program ile kilo kaybı sağlamak obezite tedavisinde önemli bir adım niteliğindedir. Detaylı bilgi almak için danışan destek hattı diyetisyenlerimize ulaşabilirsiniz.

2.SDM Kalibra ürünleri ile uygulanan DKKD'nin diğer diyetlere göre avantajları

SDM Kalibra ürünleri diyetisyeninizin öneri ve takibi ile uygulanan bilimsel verilere dayalı bir programdır. Diyetisyeninizin önerilerini ve diyetin gerekliliklilerini takip ettiğinizde vücut günlük 50 gramın altında karbonhidrat aldığı vakit 24-48 saat içerisinde doğal bir mekanizma olan ketoza girer. Ketoz vücudun yağlardan enerji elde etmesi durumudur. SDM Kalibra ürünleri ile alınan düşük kalori sayesinde oluşan enerji açığı, vücudu zorunlu olarak depo edilmiş yağları enerji olarak kullanmaya zorlar. Bu sayede hızlı, sağlıklı ve yağdan kilo kaybı sağlanır.

Diğer diyetlerle göre düşük kalorili ketojenik diyetinin avantajları;

  • Bilimsel temellere dayalı,
  • Kısa sürede hızlı ve kalıcı kilo kaybı ,
  • Uygulaması kolay ve pratik,
  • Ölçme, tartma, hazırlamaya gerek yok,
  • Dört altı hafta içinde kan bulgularında düzelme,
  • Bedensel iyilik halinin ilk günden itibaren hissedilmesi
  • Açlık, aşermek, tatlı krizleri yok,
  • Özel içerikli SDM Kalibra öğünleri ile yeterli miktarda bitkisel protein ve whey protein alımı sayesinde kas kaybı olmadan kilo kaybı,
  • Metabolizma hızı ve kaybedilen kilolar sekiz yıla kadar korunur, hastalık yükü azalır.


3.Neden Diyetisyen kontrolü gerekli

Beslenme bir bilimdir ve beslenme konusunda uzman kişiler diyetisyenlerdir. Konunun uzmanı olarak diyetisyenler farklı Beslenme modellerinde de danışana en iyi şekilde yol göstermek ve koçluk yapmaktan sorumludur. Bu noktada bilimsel bir ağırlık kaybı yöntemi olan düşük kalorili ketojenik diyet ve SDM Kalibra ürünleri sadece ülkemizde değil tüm Dünya'da uzman kontrolünde uygulanmaktadır. Kilo kaybı sadece tartıdaki kayıptan ibaret olmadığı için bir uzman desteği ile hangi besini, ne zaman, ne kadar, ne sıklıkta ve ne şekilde tüketileceği kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu anlamda kilo kaybının hızlı olduğu ve SDM Kalibra ürünlerinin kullanıldığı ketoz dönemi, ardından besin gruplarının yeniden tanıtıldığı geçiş dönemi ve koruma dönemlerinde bir Diyetisyen kontrolünde olmak hem beslenmenin yaşam tarzına dönmesini hem de uzun yıllar değişen alışkanlıklar ile beraber verilen kiloların korunmasını sağlar.

4.SDM ürünlerinin özellikleri

SDM Kalibra ürünleri uzun yılların bilgi birikimi ve kilo ile mücadelede çığır açan Dr. Blackburn'un öğretisi düşük kalorili ve düşük karbonhidratlı ketojenik diyete uygun bitkisel protein ve whey proteininden zengin, düşük karbonhidratlı, düşük yağlı; yüksek lif ve yüksek protein içeren Pratik ve çoğu tüketime hazır geniş ürün ailesinden oluşmaktadır.

1 porsiyon SDM Kalibra ürününde;

Enerji : 60-224 kkal

Karbonhidrat: 1,9-9,02 gram

Protein: 16-18 gram (whey(peynir altı suyu), bezelye, buğday, yumurta proteinleri)

Yağ : 0,9-9,6 gram

Lif: 1,5-15,2 gram bulunmaktadır.

İtalyan ve Fransız mutfağının lezzetlerini içeren ürün ailesi bir diyette yasak olarak düşünülen makarna, çikolata, puding, ekmek, grisini gibi karbonhidrat görüntüsünde olanların yanı sıra tüketime hazır tavuk ve balık içeren lezzetleri de içermektedir. Çok çeşitli ürün ailesini incelemek için tüm ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.