HIZLI VE KALICI KİLO NASIL VERİLİR?

Hızlı kilo vermek yani istediği sonuca en hızlı yoldan ulaşmak herkesin hayalidir. Ancak hızla kaybedilen bu kilo kas ve sudan olduğunda sağlıksızdır. Çünkü vücut kasını kaybettiği zaman bu kiloyu geriye tekrar kas olarak değil yağ olarak alır. Çalışmalara göre ise yalnızca 1 kg kas kazanmak için 1 ay boyunca, haftada 3-4 gün, 1'er saatlik yoğun tempoda egzersiz yapmak gerekiyor.

Peki sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek mümkün müdür? Doğru yöntemle evet mümkündür. Beslenme uzmanı takibinde uygulanan Düşük Kalorili Ketojenik Diyet yöntemi ile hem hızlı hem de sadece yağdan kilo vermek mümkün. Batıda uzun yıllardır uzman kontrolünde obezite tedavisinde uygulanan Düşük Kalorili Ketojenik Diyetler ülkemizde yüksek yağlı, yüksek proteinli ketojenik diyetler ile karıştırıldığı için diyet süreçlerinde hakettiği yeri alamamıştır. Oysa bazı Kuzey Avrupa ülkelerinde mide ameliyatına başvuran kişilere öncesinde düşük kalorili ketojenik diyet protokolde zorunlu hale gelmiş olup ancak bu diyetle sonuç alamayan kişiler ameliyata alınmaktadır. Aynı zamanda yapılan çalışmalar ilk 2 ayda hızla verilen kilonun sonraki 8 yıl boyunca korunduğunu da göstermiştir. Yani hızlı kilo vermek verilen kilonun korunmasında da çok önemli bir rol oynar.

Düşük Kalorili Ketojenik Diyet ile;

  • 2-3 gün içerisinde vücut ketojeneze girerek yağdan kilo vermeye başlar,
  • Haftalık olarak 1.2-2 kg yağdan kilo kaybı beklenir,
  • 2 hafta gibi kısa bir sürede 1 bedene kadar incelme sağlanır,
  • 12-16 haftalık süreçte 20 kg kayıp beklenir,
  • Verilen kilonun %95'i yağdan olacağı için doğrudan bölgesel incelme görülür,
  • Vücudun kas kütlesi ve metabolizma hızı korunur,
  • Bitkisel ve whey protein kaynakları bir arada kullanıldığından kan değerlerine olumlu yönde etki sağlar,
  • Diyet boyunca ketojenez ve protein içeriği sayesinde açlık hissedilmez,
  • Yağdan ve hızlı verilen kilo uzun yıllar korunur.

Düşük Kalorili Ketojenik Diyet, bu diyete özel içerikte hazırlanmış gıda ürünleri ile uygulanır.

SDM Kalibra ürünleri, Düşük Kalorili Ketojenik Diyet'e uygun, tamamen doğal yumurta, buğday, bezelye ve whey protein kaynaklarından elde edilmiş, yalnızca diyetisyen önerisi ile satılan ve öğün yerine geçen gıda ürünleridir. SDM Kalibra, tatlı ve tuzlu, ana ve ara öğün olmak üzere oldukça geniş ürün portföyüne sahiptir. SDM Kalibra ürünleri ile Düşük Kalorili Ketojenik Diyet uygulamak için diyetisyeninize veya 0216 445 03 13 no'lu numaradan firma diyetisyenlerimize danışabilirsiniz.

SDM Kalibra ürünlerini ve avantajlı paketleri incelemek için tıklayınız.