Diyet Yaparken Takviye Kullanılmalı Mı?Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri günlük tükettiğimiz çeşitli besinlerden alırız. Ancak zayıflama diyeti sürecinde azalmış kalori alımı bazı vitamin ve minerallerin eksikliğine sebep olabilir. Genellikle çok önemsenmeyen bu durum, vücudun işleyişinde aksaklıklara sebep olur; saç dökülmesi, kaslarda zayıflık, beyinsel fonksiyonlarda bozulmalar gibi zamanla ciddileşen problemlere yol açabilir.

Text Description automatically generatedDiyet yapanlara özel üretilen ve Türkiye'de başka muadili olmayan Unicomplex Plus multivitamin takviyesi ile ihtiyacınız olan bütün vitamin ve mineralleri bir arada alırken, genellikle görülen iştah artışı problemini özel içeriği sayesinde kesinlikle yaşamazsınız. Potasyum, magnezyum ve kalsiyumdan zengin içeriği sayesinde sporcular için de çok uygun bir multivitamin olup, antrenmanlarda performans artışı ilk günlerden itibaren göze çarpar.İdeal kilosunun üzerinde olan herkeste vücudun fazla su tutmasından kaynaklı ödem problemi de vardır. Regl öncesi, sık seyahat etme, tuz ve alkolü fazla tüketme gibi durumlarda dönem dönem vücutta ödem artışına sebep olur. Bu ödem sizi olduğunuzdan daha kilolu göstererek motivasyonunuzu düşürebilir ve diyet sürecinizi olumsuz yönde etkileyebilir. İçerisinde 10 adet doğal bitki ekstresi bulunan SDM14 sayesinde, hem vücudunuzda biriken gereksiz ödemi atarak hafifler, hem de metabolizma hızını destekleyici bitkiler sayesinde kilo verme süreciniz kolaylaşır, iştahınız ve tatlı ihtiyacınız azalır, selülit görüntüsünden kurtulmaya başlarsınız.

Text Description automatically generated

A picture containing text, businesscard Description automatically generatedSon zamanlarda bağırsak sağlığı hakkındaki bilgi seviyesi oldukça artmış durumda. Biliyorsunuz ki bağırsaklar artık vücudun ikinci beyni olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla bağırsak florasının sağlıklı olması kilo vermeden tutun bağışıklığın güçlü kalmasına kadar bir çok konuda etkilidir. Probiyotik bakteriler bağırsak florasında bulunan faydalı bakterilerdir, prebiyotikler ise probiyotik bakterilerin etkinliğini artıran diyet lifleridir. Simbiyotikler ise probiyotik ve prebiyotiklerin bir arada bulunduğu ürünlerdir.

Lactobacillus Rhamnosus, Bifidobacterium Longum ve prebiyotik olarak da inülin içeren SIMBIOTICS takviyesi sayesinde çeşitli sebeplerden dolayı bozulan bağırsak sağlığınızı iyileştirir. Gaz, şişkinlik, kabızlık gibi semptomların da ortadan kaybolurken; diyet yapanlar için özel olarak seçilen bakteri içeriği sayesinde kilo kaybını da destekler.

Omega-3 vücut için gerekli bir yağ asididir. Ancak vücutta üretilemez ve mutlaka dışardan alınması gerekir. Omega-3'ün en zengin kaynağı balıktır ve haftada 2 kez tüketilmesi önerilir. Ülkemizde tüketilen balıklar maalesef ki omega-3 açısından çok zengin değildir, bu sebeple omega-3'ün takviye olarak alınması genel sağlığı olumlu yönde etkiler. Omega-3 yağ asitlerinin bilinmeyen bir yönü ise; DHA'nın yağ hücresi inflamasyonu üzerindeki etkisidir. Bel çevresi normalden kalın olan her bireyde yağ hücresi inflamasyonu mevcuttur, bu inflamasyon beyne tokluk sinyali gitmesini engeller ve kişinin sürekli bir kilo alma döngüsünde kalmasına sebep olur. Yapılan çalışmalar 5:1 oranındaki DHA/EPA'nın yağ hücresi inflamasyonunu kırmasına yardımcı olduğunu göstermiştir.

DHA-VITA özel içeriği sayesinde kaliteli ve güvenli omega-3 desteği sağlarken, bir yandan da fazla kilosu olan kişilerde inflamasyonu azaltma etkisinden dolayı olarak kilo kaybını destekler.